دسترسی شما به اینترنت قطع شده است. لطفا اینترنت خود را بررسی نمایید
چگونه یک رزومه را بخوانیم تا بهترین متقاضی را پیدا کنیم؟
چگونه یک رزومه را بخوانیم تا بهترین متقاضی را پیدا کنیم؟
چگونه یک رزومه را بخوانیم تا بهترین متقاضی را پیدا کنیم؟ گام اول: نامه آغازین را بررسی کنید بسیاری از متقاضیان از نامه آغازین برای توضیح اینکه چرا برای این موقعیت شغلی مناسب هستند، استفاده می­کنند. این نامه نه تنها مهارت­ها و تجربیات فرد را نشان می دهد بلکه در خصوص خودآگاهی، اعتماد به نفس و اشتیاق افراد درباره فرصت شغلی نیز به شما اطلاعاتی می دهد.  گام دوم: به سرعت رزومه کل رزومه را مرور کنید. رزومه متقاضی شامل اطلاعات زیادی است، بنابراین بهتر است بیش از یک بار آن ر...
12 دقیقه
استخدام
0 دیدگاه
1403/03/07
چگونه یک رزومه را بخوانیم تا بهترین متقاضی را پیدا کنیم؟

چگونه یک رزومه را بخوانیم تا بهترین متقاضی را پیدا کنیم؟

گام اول: نامه آغازین را بررسی کنید

بسیاری از متقاضیان از نامه آغازین برای توضیح اینکه چرا برای این موقعیت شغلی مناسب هستند، استفاده می­کنند. این نامه نه تنها مهارت­ها و تجربیات فرد را نشان می دهد بلکه در خصوص خودآگاهی، اعتماد به نفس و اشتیاق افراد درباره فرصت شغلی نیز به شما اطلاعاتی می دهد. 

گام دوم: به سرعت رزومه کل رزومه را مرور کنید.

رزومه متقاضی شامل اطلاعات زیادی است، بنابراین بهتر است بیش از یک بار آن را مطالعه کنید. اولین بار، رزومه را به سرعت اسکن کرده و به دنبال کلمات کلیدی یا مهارت های خاصی بگردید که در شرح شغل به آنها اشاره کرده­اید.

 دستور زبان و املای مناسب را بررسی کنید، چرا که می تواند به تعیین اینکه آیا داوطلب به جزئیات توجه دارد و می داند چگونه حرفه ای بودن خود را نشان دهد، کمک کند. 

گام سوم: شایستگی ها را عمیق­تر بررسی کنید. 

برای بار دوم رزومه را با دقت بیشتری مورد بررسی قرار دهید. خواندن رزومه برای بار دوم شما به شما امکان می دهد عناصر خاص را با دقت بیشتری بررسی کنید.  ابتدا، مهارت ها و توانمندی ها را در نظر بگیرید و تعیین کنید که آیا آنها به شغل مورد نظر مرتبط هستند یا خیر. در حالت ایده­آل متقاضیان باید رزومه خود را متناسب با هر شغلی که برای آن درخواست می­دهد تنظیم کنند و مهارت­هایی را که داشتن آنها به شرکت شما کمک می­کند برجسته کنند.

لیست مهارت های فرد را با شرایط شغلی مقایسه کنید و اگر شغل مورد نظر به شایستگی­هایی نیاز دارد که متقاضی ذکر نکرده است، آن را یادداشت کنید.

گام چهارم: تجربه های قبلی را بررسی کنید. 

عناوین شغلی و وظایف اصلی را در نظر بگیرید و بررسی کنید که آیا این تجربیات با آنچه شما نیاز دارید مطابقت دارد یا خیر.

تاریخ های استخدام را به دقت بررسی کنید. هر گونه شکاف در بازه های زمانی استخدام را یادداشت کنید و اگر فرد را وارد مرحله بعدی فرایند جذب خود کردید، از ایشان بخواهید که در این خصوص توضیح دهد. 

گام پنجم: به دنبال پیام های خاص برای فرصت شغلی خود باشید

رزومه هایی که دارای پیام های سفارشی هستند، نشان دهنده زمان گذاشتن متقاضیان برای تحقیق در مورد شرکت است. برخی متقاضیان دقیقاً رزومه مشابهی را برای تمامی شرکتها ارسال می کنند و برای خاص کردن درخواست شغلی خود متناسب با سازمان زمان نمی­گذارند. اختصاص زمان اضافی برای تحقیق در مورد سازمان حاکی از اهمیت قائل شدن متقاضی برای استخدام در سازمان مدنظر است. 

گام ششم: تعیین کنید آیا متقاضی واجد شرایط ورود به مرحله بعدی هست یا خیر

در این مرحله باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید متقاضی را به مرحله بعدی استخدام یعنی مصاحبه تلفنی یا حضوری دعوت کنید یا خیر. بعد از انتخاب رزومه ها، سایر رزومه ها را برای آینده بایگانی کنید چرا که ممکن است این رزومه­های برای موقعیت­های شغلی دیگری در آینده مناسب باشند. 

این شش مرحله به شما کمک می‌کند یاد بگیرید که چگونه رزومه‌ها را به‌طور مؤثر بررسی کنید تا بتوانید سریعاً تشخیص دهید که کدام متقاضی بهترین است و باید وارد مرحله بعدی فرآیند استخدام شود.

امتیاز شما برای این مقاله
0
مطالب پیشنهادی
ثبت دیدگاه
دیدگاه شما پس از بررسی و تایید مدیریت بر روی سایت نمایش داه خواهد شد ثبت دیدگاه
دسترسی شما به اینترنت قطع شده است. لطفا اینترنت خود را بررسی نمایید.