دسترسی شما به اینترنت قطع شده است. لطفا اینترنت خود را بررسی نمایید
11 سوال برای اطمینان از شایسته بودن داوطلبان استخدام
11 سوال برای اطمینان از شایسته بودن داوطلبان استخدام
11 سوال برای اطمینان از شایسته بودن داوطلبان استخدام اگرچه صدها سوال مصاحبه رفتاری برای کمک به کارفرمایان در دسترس است تا متقاضیان را بر اساس آن مورد ارزیابی قرار دهند، اما 11 سوال زیر، از جمله سوالاتی هستند که حتما باید مورد پرسش قرار گیرند:  1. زمانی را توصیف کنید که احساس می کرده اید، شکست خورده اید. چگونه با ناملایمات مواجه شدید؟ نشان می‌دهد که متقاضی در زمانی که کار دشوار می‌شود، و یا زمانی که احساس می کند کنترلی بر شرایط ندارد، چقدر خودانگیزه است. آنها چگونه م...
15 دقیقه
استخدام
0 دیدگاه
1403/03/07
11 سوال برای اطمینان از شایسته بودن داوطلبان استخدام

11 سوال برای اطمینان از شایسته بودن داوطلبان استخدام

اگرچه صدها سوال مصاحبه رفتاری برای کمک به کارفرمایان در دسترس است تا متقاضیان را بر اساس آن مورد ارزیابی قرار دهند، اما 11 سوال زیر، از جمله سوالاتی هستند که حتما باید مورد پرسش قرار گیرند: 

1. زمانی را توصیف کنید که احساس می کرده اید، شکست خورده اید. چگونه با ناملایمات مواجه شدید؟

نشان می‌دهد که متقاضی در زمانی که کار دشوار می‌شود، و یا زمانی که احساس می کند کنترلی بر شرایط ندارد، چقدر خودانگیزه است. آنها چگونه می­توانند چالش­های یک پروژه­ای را که در حال شکست است، حل و فصل نمایند. یا این افراد چه اقداماتی برای اطمینان از رعایت زمان­های تعیین شده در پروژه­ها انجام می­دهند؟ آیا افراد در موقعیت­های شکست، آنقدر مساله را درونی می­کنند که به مرور زمان آنقدر ناامید می­شوند که تصمیم می­گیرند در پی شغل دیگری باشند یا با مربی یا همکار خود طوفان فکری می­کنند یا با مدیری که ایده آنها را نپذیرفته است بحث و گفتگو می­کنند تا مسیر بهتری را برای ایده­پردازی پیدا کنند. 

2. زمانی را توصیف کنید که از شما خواسته شد کاری را انجام دهید یا مسئولیت طرحی را بر عهده بگیرید که برخلاف ارزش‌های شما بود. چه کار کردید؟ نتیجه چه بود؟

نشان دهنده صداقت و ارزش ها و نحوه ارتباط کارجو با نیازهای خود در موقعیت های ناراحت کننده و نامطمئن است. همچنین به ما کمک می کند تا متوجه شویم که آیا ارزش های سازمانی ما متناسب با این فرد هست یا خیر. 

3. به هیجان انگیزترین و انرژی بخش ترین موقعیتی که اخیرا در شغل خود تجربه کرده اید، فکر کنید. به طور خاص از چه چیزی در مورد آن لذت بردید؟ چرا؟

به شناسایی تناسب فرهنگی متقاضی با سازمان کمک می‏کند. برای مثال، اگر پرانرژی‌ترین جنبه شغلی متقاضی، تعامل روزانه با مشتریان بوده است، اما هیچ نوع تعامل مشابهی در نقش پیشنهادی ما وجود ندارد، ممکن است لازم باشد برای اطمینان از تناسب فرد با شغل، بررسی بیشتری انجام شود. 

4. یکی از دوره های شغلی اخیر خود که در آن کمترین میزان انرژی را داشتید، در نظر بگیرید. چگونه بوده است؟ چگونه به آن پاسخ دادید؟

این سوال نیز به شناسایی تناسب فرهنگ فرد یا شغل کمک می کند. اگر دوره­ای که فرد توصیف می­کند، مربوط به زمانی بوده است که متقاضی به طور منظم با مشتریان مکاتبه می‌کرده، اما ترجیح می داده به تنهایی کار کند، این شغل - به‌ویژه اگر شامل مکاتبات مداوم با مشتری باشد - ممکن است برای فرد مناسب نباشد. 

5. زمانی را توصیف کنید که کارهای زیادی برای انجام دادن داشتید، اما منابع کافی نداشتید. چگونه شرایط را مدیریت کردید؟

چگونگی واکنش متقاضی به شرایط پرفشار و همچنین مهارت های حل مسئله وی را نشانی می دهد. به عنوان مثال، اگر فرد بیان کند  که چگونه با همکار خود منابع اضافی را مبادله کرده است، ابتکار عمل را نشان می دهد. 

6. موقعیتی را توصیف کنید که در آن باید تصمیم سختی می گرفتید که رئیستان را تحت تاثیر قرار می داد. فرآیند تصمیم گیری شما چگونه بود؟ نتیجه چه بود؟

سرنخ هایی در مورد قاطعیت و همچنین اعتماد به نفس متقاضی به ما ارائه می کند. علاوه بر این، پرسیدن اینکه نتیجه چه بوده است به تعیین کیفیت تصمیم متقاضی نیز کمک می کند.

7. زمانی را توصیف کنید که شما بیش از حد تلاش کرده اید. چرا؟ نتیجه چه بود؟

سرنخ هایی را در مورد انگیزه متقاضی و چرایی انجام این کار ارائه می دهد. آیا کاندیدا برای تلاش بیشتر انگیزه درونی دارد یا رویداد یکباره بوده است. اگر یکبار بوده، انگیزه فرد چه بوده است؟ 

8. موقعیتی را توصیف کنید که در آن شما و یکی از همکاران‏تان که به حمایت وی متکی بودید، با یکدیگر تعارض داشتید. چگونه شرایط را مدیریت کردید؟

توانایی‌های حل تعارض متقاضی را نشان می‌کند. همچنین می تواند نشان دهد که کاندید به چه میزان در منطبق کردن انتظارات خود و یا رفتار فروتنانه برای دستیابی به منافع سازمانی انعطاف پذیر است.

9. مثالی را مطرح کنید که در آن با یکی از مشتریان اصلی سازمان در موقعیت دشواری قرار گرفته اید که باید آن را حل می کردید. چه قدم هایی برداشتید؟ نتیجه چه بود؟

مهارت های مدیریت ارتباط با مشتری و همچنین سرسختی قرد در حل مسئله را به نمایش می گذارد. همچنین نشان می­دهد که چقدر افراد بین یک مشکل و نتیجه معنادار می­توانند ارتباط برقرار کنند. 

10. زمانی را توصیف کنید که باید مشارکت یکی از کارکنان یا رهبران را که هیچ اختیار نسبت به او نداشتید، برای اجرایی کردن یک ایده یا انجام پروژه جدید جلب می کردید. چگونه این کار را انجام دادید؟

نشان دهنده توانایی متقاضی در ارتباطات و  تأثیرگذاری بر دیگران است. اینکه چقدر می تواند در یک محیط ماتریسی خوب عمل کند. 

11. زمانی را توصیف کنید که اشتباهی در کار مرتکب شده‌اید که هزینه‌ مالی یا زمانی برای شرکت به همراه داشته است.  شرایط را چگونه مدیریت کرده اید؟

توانایی متقاضی  را در پذیرش اشتباهات خود و اصلاح فوری وضعیت نشان می دهد. اینکه آیا فرد از اشتباهات خود درس گرفته و برای جلوگیری از تکرار آنها اقداماتی را انجام داده است یا خیر. 

امتیاز شما برای این مقاله
0
مطالب پیشنهادی
ثبت دیدگاه
دیدگاه شما پس از بررسی و تایید مدیریت بر روی سایت نمایش داه خواهد شد ثبت دیدگاه
دسترسی شما به اینترنت قطع شده است. لطفا اینترنت خود را بررسی نمایید.