دسترسی شما به اینترنت قطع شده است. لطفا اینترنت خود را بررسی نمایید
11 مهارتی که کارفرمایان در متقاضیان شغلی به دنبال آن هستند!
11 مهارتی که کارفرمایان در متقاضیان شغلی به دنبال آن هستند!
11 مهارتی که کارفرمایان در متقاضیان شغلی به دنبال آن هستند! تعدادی مهارت وجود دارد که کارفرمایان بدون توجه به موقعیت شغلی، در متقاضیان شغلی جستجو می­‌کنند و داشتن این مهارت­‌ها می تواند افراد را برای متخصصان منابع انسانی، جذابتر نماید.  برجسته کردن این مهارت­ها بر روی رزومه یا در نامه آغازین به کارفرمایان این امکان را می­دهد تا آنچه که شما می­‌توانید برای سازمان ارائه دهید را به سرعت ملاحظه کنند. اگرچه هر صنعت و شغل مهارت­های خاص خود را دارد، اما شایستگی‌­های محوری...
15 دقیقه
استخدام
0 دیدگاه
1403/03/07
11 مهارتی که کارفرمایان در متقاضیان شغلی به دنبال آن هستند!

11 مهارتی که کارفرمایان در متقاضیان شغلی به دنبال آن هستند!

تعدادی مهارت وجود دارد که کارفرمایان بدون توجه به موقعیت شغلی، در متقاضیان شغلی جستجو می­‌کنند و داشتن این مهارت­‌ها می تواند افراد را برای متخصصان منابع انسانی، جذابتر نماید. 

برجسته کردن این مهارت­ها بر روی رزومه یا در نامه آغازین به کارفرمایان این امکان را می­دهد تا آنچه که شما می­‌توانید برای سازمان ارائه دهید را به سرعت ملاحظه کنند. اگرچه هر صنعت و شغل مهارت­های خاص خود را دارد، اما شایستگی‌­های محوری وجود دارد که در بین همه مشاغل مشترک هستند. این مهارت­ها به عنوان مهارت­های کلیدی استخدامی در نظر گرفته می­‌شوند و برای تبدیل شدن به یک کارمند مؤثر ضروری هستند. 

11 مهارتی که کارفرمایان در متقاضیان شغلی به دنبال آن هستند!

در ادامه 11 مهارتی که مدیران جذب و استخدام در متقاضیان شغلی جستجو می­کنند، شرح داده شده است:

 

1. مهارت­های ارتباطی: 

مهارت­‌های ارتباطی تقریباً در هر شغلی مورد نیاز است. کارفرمایان تمایل دارند تیمی متشکل از اعضایی داشته باشند که بتواند با موفقیت آنچه از آنها خواسته می­‌شود را تفسیر کنند و همچنین به طور مؤثر با دیگران ارتباط برقرار کنند. مهارت­های ارتباطی رایجی که باید در رزومه خود بگنجانید شامل نوشتن، صحبت کردن، گوش دادن و مذاکره است.

2. مهارت­های رهبری:

یکی از مهارت­‌های نرمی است که بسیاری از کارفرمایان در متقاضیان شغلی در پی آنند و می‌­تواند در تمام سطوح شغلی مفید باشد. از مدیریت یک تیم گرفته تا مشارکت در یک پروژه در نقش رهبر، مهارت‌های رهبری به شما کمک می‌کند تا دیگران را تشویق کرده و اطمینان حاصل کنید که وظایف به‌سرعت انجام می‌شوند. مهارت­های رهبری مشترکی که می­توانید در رزومه خود درج کنید شامل توانایی گوش دادن فعال، قابل اعتماد بودن، توانایی ارائه و دریافت بازخورد و صبر و حوصله داشتن است.

3. مهارت­های کار تیمی:

دارایی مهمی برای هر کارمندی است که بخشی از یک سازمان است یا با افراد دیگر به صورت روزانه کار می­کند. صرف نظر از عنوان شغلی یا صنعت، بسیاری از کارفرمایان هنگام بررسی متقاضیان برای یک موقعیت شغلی، مهارت­های کار گروهی را ضروری می­دانند. نمونه هایی از مهارت­های کار گروهی که باید برجسته شوند عبارتند از: همکاری، صداقت، ارتباطات و مسئولیت­پذیری.

4. مهارت های بین فردی:

مهارت­هایی هستند که به شما امکان می­دهند با دیگران تعامل داشته باشید و به خوبی با آنها کار کنید. حتی اگر شغلی ندارید که به واسطه آن مجبور باشید به طور مستقیم با مشتریان ارتباط برقرار کنید، باز هم احتمالاً باید با همکاران و مدیران کار کنید؛ در نتیجه برخورداری از مهارت‌های بین فردی بسیار حائز اهمیت است. این مهارت‌ها شما را قادر می‌سازد روابط برقرار کنید، ارتباط مؤثر شکل دهید و موقعیت‌ها را به شیوه‌ای مناسب مدیریت کنید. انگیزه، انعطاف­پذیری و همدلی از جمله مهارت­هایی است که کارفرمایان در متقاضیان شغلی جستجو و بررسی می­کنند. 

5. مهارت‌های یادگیری:

مهارت‌هایی هستند که شما را قادر می‌سازند چیزهای جدید یاد بگیرید و با موقعیت‌های جدید در محیط کار سازگار شوید. این مهارت به ویژه با توجه به تغییراتی که محیط کار رخ می­دهد و نیاز کارفرمایان به رقابت در بازار از طریق اجرای طرح‌های جدید بسیار حائز اهمیت است. داشتن مهارت­های یادگیری و سازگاری خوب می­تواند شما را از سایر متقاضیان شغلی متمایز کند و تمایل شما را برای یادگیری و تغییر در مواقع لزوم به کارفرمایان نشان دهد. نمونه هایی از مهارت های یادگیری شامل همکاری، ارتباط و تفکر انتقادی است.

6. مهارت‌های خود مدیریتی:

مهارت‌هایی هستند که به شما این امکان را می‌دهد زمان خود را مدیریت کنید و تا حد امکان در محل کار کارآمد باشید. این مهارت­ها به شما این اطمینان را می­دهد که وظایف را به طور موثر اولویت­بندی کرده، بر رشد حرفه­ای خود تمرکز کنید و به کل سازمان خود کمک کنید. مهارت­های خود مدیریتی خوبی که می­توانید در رزومه شما مطرح کنید شامل مدیریت زمان، سازماندهی و انگیزه شخصی است.

7. مهارت­های سازمانی برای بهره ­وری:

مدیریت زمان و دستیابی به هدف کارمند ضروری است. این مهارت­ها در هر موقعیت حرفه­ای سودمند بوده و بسیار مورد توجه کارفرمایان قرار می­گیرند. مهارت­های سازمانی که اهمیت ویژه­ای دارند شامل برنامه­ریزی، تفکر انتقادی، توجه به جزئیات و مدیریت تعارض است.

8. مهارت­های کامپیوتری:

تقریباً هر شغلی نیاز به استفاده از رایانه دارد. بسیاری از مشاغل به دانش عمیق­تری از رایانه نیاز دارند، بنابراین گنجاندن این مجموعه مهارت در رزومه کاری شما ضروری است تا به کارفرمایان نشان دهید که حداقل با مبانی رایانه آشنایی دارید. اگر شغلی که برای آن درخواست می‌دهید به مهارت‌های کامپیوتری پیشرفته‌تری نیاز دارد، حتماً در صورت داشتن مهارت‌های کامپیوتری، این موارد را نیز در رزومه خود برجسته کنید. مهارت‌های رایانه‌ای که باید برجسته شوند عبارتند از توانایی استفاده از پردازش کلمه، صفحات گسترده، رسانه‌های اجتماعی، تجسم داده‌ها و ارتباطات ایمیلی.

9. مهارت­های حل مساله:

مهارت­های حل مسئله به توانایی مدیریت موقعیت­های چالش­برانگیز در محل کار به طور سازنده و مثبت اشاره دارد. این مهارت به ویژه برای کارکنانی که در یک سازمان بزرگ یا به عنوان بخشی از یک تیم کار می­کنند بسیار مهم است، اما مهارت حل مساله اغلب برای تقریباً همه مشاغل به عنوان مهارت ضروری لحاظ می­شود. مهارت های رایج حل مسئله که باید در رزومه­تان ذکر کنید، مهارت­های ارتباطی، تصمیم­گیری و تحقیق است.

10. ذهن باز:

گشودگی ذهن یک مهارت مهم برای هر کسی است که در حال ورود به یک موقعیت جدید است. حتی اگر در همان موقعیت شغلی قبلی خود در شرکت قبلی باشید، شرکت جدیدی که در آینده در آن شروع به کار می­کنید ممکن است کارها را متفاوت انجام دهد. داشتن ذهنی باز برای یادگیری روشی جدید برای انجام وظایف خود و تمایل به یادگیری و امتحان کردن چیزهای جدید برای داوطلبان شغل ضروری است. 

11. اخلاق کاری قوی:

اخلاق کاری قوی یکی دیگر از مهارت­های عالی است که باید در هنگام ارائه درخواست شغلی برجسته شود. کارفرمایان به دنبال کارمندانی هستند که بتوانند به آنها برای انجام وظایف­شان اعتماد کنند. این افراد می­توانند بدون نیاز به مدیریت خرد به موعدهای تعیین شده برای انجام کارها پای­بند باشند. داشتن یک اخلاق کاری عالی این اطمینان را ایجاد می­کند که حتی در زمانی که کسی به طور منظم پیشرفت شما را بررسی نمی­کند، می­توانید وظایف خود را به صورت کامل به انجام رسانده و کار خود را به طور موثر مدیریت کنید. 

 

 

 

امتیاز شما برای این مقاله
3
مطالب پیشنهادی
ثبت دیدگاه
دیدگاه شما پس از بررسی و تایید مدیریت بر روی سایت نمایش داه خواهد شد ثبت دیدگاه
دسترسی شما به اینترنت قطع شده است. لطفا اینترنت خود را بررسی نمایید.